EET aplikace do mobilu: Nejlepší řešení pro drobné podnikatele


Sezónní stánkový prodejce.

Povinná evidence tržeb v České republice byla v době svého prvního spuštění „strašákem“ pro poměrně velkou část podnikatelů. Tento rok nás v Česku čeká její tzv. třetí a čtvrtá vlna, která se tentokrát dotkne opravdu většiny živnostníků či řemeslníků u nás. Naštěstí toho již o EET a možnostech elektronické evidence tržeb víme podstatně víc, než v roce 2016, a proto pro naše podnikání nemusí představovat tak velkou komplikaci. Víme mimo jiné i to, že zavedení EET s sebou nemusí nést nákup předraženého vybavení ani nekonečné běhání po úřadech. Dnes vám totiž zcela postačí EET aplikace do mobilu. Ještě aby ne. Z mobilu přece dnes vyřídíte už téměř cokoliv. Tak proč ne i EET?

 

Řešení? EET mobilní aplikace!

Jelikož povinná elektronická evidence tržeb v květnu tohoto roku neušetří ani malé či příležitostné podnikatele a živnostníky, ekonomické a snadné řešení v podobě EET aplikace do mobilu je pro ně naprosto klíčovým řešením.

Jste drobným živnostníkem či řemeslníkem? Máte menší podnik? Jezdíte za zákazníky domů nebo prodáváte či poskytujete služby jen několik měsíců v roce? V rámci elektronické evidence tržeb jste tak, řečeno s trochou nadsázky, šťastnými jedinci. Nemusíte totiž pořizovat nákladné vybavení ani využívat sofistikované (a předražené) pokladní systémy. Stačí si pořídit EET aplikaci do vašeho stávajícího zařízení, tedy jakéhokoliv chytrého telefonu nebo tabletu. Ano, jakéhokoliv.

 

Mobilita na prvním místě.

Přes den sice objíždíte zákazníky, ale doma byste si vaši EET evidenci chtěli přece jenom v klidu projít? S pokladním systémem helloCash to není problém. Za 89 Kč měsíčně totiž můžete vaši EET evidenci vést kdykoliv a odkudkoliv. Jednou v mobilním telefonu, jindy z pohodlí domova na počítači. A zaměstnáváte-li více lidí, pracovat můžete společně se svými kolegy na několika místech najednou.

 

Jste-li již zmiňovaným řemeslníkem, budete s největší pravděpodobností řešit právě mobilitu vámi zvoleného pokladního systému. EET aplikace do mobilu od helloCash tuto otázku naštěstí vyřeší za vás. Je dostupná pro všechny zařízení s OS Android nebo iOS a k jejímu provozu pak potřebujete pouze mobilní internet, případně přenosnou bezdrátovou tiskárnu. Proč případně? Protože účtenky můžete zákazníkům zasílat e-mailem. Ušetříte tak peníze i životní prostředí.

 

EET aplikace do mobilu toho zvládne víc, než si myslíte.

EET aplikaci do mobilu jste si tedy stáhli, a co dělat dál? Teď už jen stačí zadat své údaje, vyzvednout certifikát a můžete začít. Je to opravdu takto snadné.

V rozhraní máte vše potřebné po ruce. Na rozdíl od velmi simplifikovaných EET aplikací jste v helloCash svými pány a další aplikace či software už opravdu nepotřebujete. Veškerou správu a statistiky si totiž navíc můžete prohlédnout i v přehledném webovém rozhraní na vašem počítači.

Samozřejmě zde nechybí funkce správy jednotlivých položek a zboží, kterých si můžete vytvořit neomezené množství.

A dárkové poukazy? Ano, i s těmi můžete pracovat. Jsou odlišné v tom, že ve chvíli jejich vystavení musí mít nastavenou 0% daňovou sazbu. S EET aplikací do mobilu od helloCash nastavujete výši DPH sami, a dárkové poukazy zde mají vlastní kategorii. Stejně tak zde máte neomezené možnosti platebních metod. Při návštěvě u zákazníka můžete platbu za poskytnuté služby či zboží přijímat klasicky v hotovosti, platební kartou, již zmíněným dárkovým poukazem nebo zákazníkovi nechat ve vašem zařízení otevřený účet. A kombinace několika platebních metod? I tu tady najdete! Zákazník tak může část účtenky zaplatit v hotovosti a část platební kartou.

 

Vše přehledně a na jednom místě.

Po zaplacení za službu již zbývá jenom vystavenou účtenku předat zákazníkovi. Můžete ji buď vytisknout na přenosné bezdrátové tiskárně, elektronicky odeslat ve formátu .pdf nebo odeslat e-mailem přímo z aplikace. A vývojáři samozřejmě nezapomněli ani na funkci storno účtenky.  A potom je pouze na vás, zda toto storno účtenky zahrnete do své pokladní knihy. V pokladní knize přímo v EET aplikaci do mobilu poté naleznete veškeré příjmy a výdaje za zvolené období. Přímo z aplikace ji opět můžete vyexportovat, a to ve formátu .csv nebo .pdf.

 

Chcete-li mít své statistiky ještě více pod kontrolou, pomůže vám v tom funkce přehledy. Do formátu .pdf zde můžete exportovat detailní přehledy dle nastavených kritérií. A těch je tady opravdu hodně. Nastavte zobrazení detailních dat dle kategorie a počtu prodaného zboží či služby, konkrétního data, sazby DPH, pokladny, prodávajícího zaměstnance a mnohých dalších kritérií. Mít přehled o svém podnikání zkrátka ještě nikdy nebylo snazší.

 

Kompromisy už opravdu dělat nemusíte.

Elektronická evidence tržeb se k letošnímu květnu nevyhne opravdu velké části podnikatelů. A proto při vstupu na pole EET myslete také na to, jak z tohoto kroku co nejvíce vytěžit. Nespokojte se pouze s průměrným pokladním systémem. Ten vám kromě splnění zákonné povinnosti totiž nic jiného do podnikání nepřinese. Zvolte si EET aplikaci do mobilu, která vaše podnikání pozvedne na novou úroveň.

 

Pokud pokladní systém nepodporuje iOS zařízení, přeci si nebudete pořizovat nový Androidový telefon či tablet. Stejně tak s sebou kromě vaší EET aplikace do mobilu určitě nechcete nosit ještě tužku a papír, abyste se ve svých číslech vyznali. V roce 2020 to už přeci musí jít jinak a hlavně snadno. A taky, že jde. Stáhněte si EET aplikaci do mobilu od helloCash a přesvědčte se o tom sami. Můžete ji celý měsíc zkoušet naprosto zdarma. Váš preferovaný model systému si potom vyberete dle konkrétních požadavků. Více informací najdete například na https://hellocash.cz/cena nebo na https://hellocash.cz/funkce/app.

Ať už na pole elektronické evidence tržeb teprve vstupujete, nebo naopak hledáte komplexnější a profesionálnější řešení pro vaše podnikání, nedělejte kompromisy. Dobře zvolený lektronický pokladní systém vaše podnikání posune dopředu. Ten špatný se může změnit v noční můru.

Zpět