EET – Elektronická evidence tržeb v praxi


řešení eet

 

Tržby platební kartou již není nutné evidovat, jelikož tuto povinnost zrušil Ústavní soud. Na účtenkách také nyní není nutné uvádět daňové identifikační číslo poplatníka (DIČ), které v případě, že jde o fyzickou osobu, obsahuje jeho rodné číslo. Jaké další novinky se uskuteční v EET?

Novinky v EET

Od roku 2016 je v České republice postupně spouštěn systém elektronické evidence hotovostních tržeb za prodej zboží a služeb. Elektronická evidence tržeb (EET) je systém rychlé komunikace mezi podnikateli a Finanční správou ČR.

Elektronickou evidenci tržeb (EET) musí vést všichni podnikatelé, kteří, zjednodušeně řešeno, přijímají tržby v hotovosti (a dalšími podobnými prostředky). EET naopak nemusí řešit ti podnikatelé, kteří dostávají peníze jen bankovním převodem. Řečí zákona, EET týká těch podnikatelů, kteří mají tzv. evidované tržby.

Od konce února 2018 již není nutné evidovat tržby platební kartou, jelikož tuto povinnost zrušil Ústavní soud. Na účtenkách také nyní není nutné uvádět daňové identifikační číslo poplatníka (DIČ), které v případě, že jde o fyzickou osobu, obsahuje jeho rodné číslo.

Samotná povinnost zasílat údaj o DIČ datovou zprávou do systému finanční správy však zůstává zachována. U obou zrušených povinností nicméně platí, že je mohou podnikatelé dobrovolně plnit i nadále a nemusí tak měnit nastavení svých pokladních systémů.

Jak funguje EET?

EET funguje tak, že informaci o prováděné platbě pokladní systém, jako například helloCash, datovou sítí odesílá na server finanční správy. Odtud obratem přichází potvrzení o zaregistrování transakce ve formě unikátního kódu na účtenku. Pokladní systém by měl být tedy schopen vytvořit XML zprávu, kterou podepíše privátním klíčem certifikátu vydaného ministerstvem financí, a následně iniciovat komunikaci se serverem finanční správy.

Pokladní systém helloCash splňuje všechny tyto zákonné požadavky již v základní bezplatné verzi a je neustále aktualizován tak, aby odpovídal přáním našich zákazníků i všem zákonným aktualizacím.

Certifikát vydaný ministerstvem financí vložíte do systému během několika kroků. Přesvědčte se sami v tomto video návodu: helloCash – Aktivace EET v pokladně

Etapy zavádění EET v České republice

Třetí čtení úpravy náběhu 3.a 4. fáze evidence tržeb by mělo v poslanecké sněmovně proběhnout během května. Nový návrh přináší nejmenším podnikatelům možnost evidovat své tržby off-line a významným způsobem snižuje DPH na vodné, stočné a stravovací i odborné služby.

Další očekávané změny v EET

  • Zákon by měl být omezen jen na tržby dosažené na území ČR
  • Vynětí některých způsobů přijetí platby z EET – např. elektronických předplacených karet
  • Zavedení „zvláštního režimu“ pro subjekty, které požádají o jeho povolení. (Určeno pro neplátce DPH, který má max. 2 zaměstnance a jeho tržby v hotovosti nepřesahují 200.000Kč)

Novela zákona o výpočtu DPH a zaokrouhlování na účtence

Novela 80/2019 Sb. zákona o DPH s účinností od 01.04.2019 nyní mění způsob výpočtu DPH a zaokrouhlování na účtence. Tyto změny se dotýkají i pokladních systémů a údajů odesílaných na portál EET. Pro přechod na nový výpočet daně byla stanovena lhůta do 30.09.2019

helloCash sleduje veškeré změny zákonných požadavků a pokladní systém aktualizuje tak, aby zákazníkům jejich podnikání co nejvíce usnadnil.

Zdroj: http://www.etrzby.cz

S helloCash snadno, rychle a levně

V dnešní době najdete na trhu velké množství registračních pokladen a systémů, některé Vás mohou přijít na hodně peněz. Pokud jste v pokladním systému dosud nepracovali, můžete se v takovém výběru snadno ztratit.

S helloCash se nejenom vyhnete pokutám proti nedodržování zákona o EET, ale navíc získáte pokladní software, který Vám snadno pomůže řídit a organizovat Vaše podnikání.

I pokud Vaše podnikání nepodléhá EET, helloCash může přinést mnoho funkcí, které Vaše podnikání značně usnadní.

Výhody, které získáte se softwarem helloCash:

  • Můžete je jednoduše spustit ve Vašem prohlížeči
  • helloCash funguje na jakémkoli tabletu, smartphonu nebo počítači
  • Vše nastavíte během několika minut: helloCash nastavení Vaší pokladny
  • Vaše data jsou zálohována, několikrát zabezpečena a jsou přenášena zašifrovaným spojením
  • Můžete si sestavit vaši EET pokladnu z hardwaru dle Vašeho výběru: helloCash internetový obchod
  • helloCash pokladnu si můžete vzít s sebou: za zákazníky, na veletrh, domů atd. stačí připojení na internet
  • Možná integrace s internetovým obchodem

Podívejte se na zkušenosti našich zákazníku s helloCash: 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat přes naši helloCash kontatní stránku.

Chcete přejít do Vašeho účtu? Přihlášení k helloCash účtu

Nevíte si rady s nastavením některých funkcí helloCash? Mohu Vám pomoci videa na našem helloCash YouTube kanálu.

Mimochodem, znáte již náš helloCash internetový obchod? Vyberte si vhodnou a kompatibilní tiskárnu, tablet, nebo čtečku čárových kódů a vylepšete tak Váš obchod i služby.

 

Zpět