Nastavení helloCash: Jak začít?


 

Pokud začínáte s pokladním systémem helloCash, jistě máte spoustu otázek ohledně jeho nastavení a ovládání. Připravili jsme pro Vás následující článek, ve kterém Vám ukážeme, jak snadné je používání pokladny helloCash. Uvidíte, krok za krokem, jak provést nastavení Vaší pokladny a jak vše přizpůsobit potřebám Vašeho podnikání. Názorná video Vám pomůže pochopit vše snadno a rychle.

Přihlaste se prosím k Vašemu helloCash účtu a následujte naše kroky pro správné nastavení:

 

1, Přihlášení k EET

Pro možnost evidování Vašich tržeb dle zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), je nutné přidat do pokladny Váš pokladní certifikát vygenerovaný ve webové aplikaci Daňového portálu. Pokud zatím nemáte certifikát vygenerovaný, přesný postup pro jeho získání můžete nalézt v našem článku „Vytvoření certifikátu ve webové aplikaci Daňového portálu“ v sekci „Otázky a odpovědi (FAQs)„.

Pro vložení certifikátu do Vašeho účtu helloCash klikněte ihned po přihlášení v přehledu Vašeho účtu na ikonu „EET„:

 

Správné nastavení EET ve Vašem helloCash účtu Vám přiblíží také následující video:

 

2, Nastavení základních firemních údajů

Tato sekce Vám umožní zaregistrovat Vaše obchodní údaje, jako je název společnosti, adresa, kontaktní údaje, Vaše IČO a DIČ, atd.

Po vstupu do Vašeho účtu klikněte v levé liště na „Můj účet“ a „Základní údaje“. Zde můžete nastavit veškeré důležité informace o Vaší společnosti, které se následně budou zobrazovat také na účtenkách a fakturách.

 

3, Nastavení pokladny

Nyní Vás provedeme nastavením sekce „Pokladna“ ve Vašem účtu. Budete mít možnost zadat veškeré informace, které se budou zobrazovat v dokladech a na účtenkách Vaší firmy, i vzhled Vaší pokladny.

 

  • Obecné údaje

Tento krok Vám umožní přidat obecné údaje o Vaší společnosti, které se budou zobrazovat na účtenkách a také nastavit některé z parametrů pokladny. Zvolíte, zda jste, nebo nejste, plátcem DPH. Zda si přejete na doklady uvádět údaje o Vašich zákaznících. Nebo zda se všechny transakce mají zobrazovat v pokladní knize.

V přehledu klikněte na „Pokladna“ – „Nastavení“ – „Obecné“ a vyplňte potřebné údaje:

 

  • Základní údaje

Při nastavení základních údajů můžete dát své pokladně interní název, například: „Pokladna přízemí“. Současně si nastavíte, zda se na účtence mají zobrazovat klíčové údaje Vaší firmy, nebo klíčové informace vztahující se k dané pokladně.

 

  • Pokladna

Pokud přejdete o políčko níže a kliknete na funkci „Pokladna„, můžete si vybrat typ pokladny, který vyhovuje Vašim potřebám: standardní pokladna, nebo pokladna pro gastro. Aktivací modelu pokladny „Gastro“ získáte k dispozici gastro funkce (stoly/úseky, důvody storna a další). Kdykoliv můžete přejít zpět z modelu „Gastro“ do standardního nastavení.

Dále určíte, zda se má v pokladně zobrazovat jako první zboží, nebo služby. Zda chcete, aby se služby a zboží zobrazovali v jednotlivých kategoriích, nebo bez ohledu na kategorie. Nebo, zda si přejete určit startovní kategorii pro zboží či služby, tedy kategorii, která se Vám po přihlášení do pokladny zobrazí jako první.

Je možné zvolit také standardní platební podmínky, které se budou zobrazovat na dokladech. Podmínky je pak v případě potřeby možné ještě individuálně upravit před vytvoření jednotlivého dokladu nebo účtenky.

Funkce „Rychlý tisk“ Vám umožní tištění účtenek rychleji. Jako způsob platby je u rychlého tisku vždy zvolena HOTOVOST.

 

  • Číslování

Tato funkce Vám umožní nastavit číslování Vašich dokladů. Můžete určit počáteční hodnoty průběžně číslovaných dokladů. Při vytvoření dalšího dokladu se toto číslo zvýší o jedničku. Číslo může být maximálně devítimístné. Čísla můžete kombinovat například s číslem roku:  201900001.

 

  • Způsob platby

V této sekci si vyberete platební metody, které přijímáte. Můžete buď aktivovat navrhované standardní metody (hotovost, platební karta, otevřený účet, poukaz), nebo vytvořit nové. Ke každému způsobu platby lze přidat také text, který se bude zobrazovat na vydaných dokladech a účtenkách.

 .

  •  Účtenka

V této sekci nastavíte vzhled Vaší účtenky – od její velikosti, přes typ a velikost písma, až po údaje, které se budou zobrazovat v hlavičce dokladu:

 

  • PDF

V nastavení PDF lze individualizovat vzhled dokladu/účtenky.  Tato funkce umožňuje nastavit přesné rozložení a vhled faktury. Můžete přidat úvodní a závěrečný text, zvolit typ písma i zobrazené údaje o firmě.

Budete mít také možnost přidat logo Vaší společnosti.

.
  • E-mail

Nastavte si vhled e-mailu, který bude odesílám zákazníkům spolu s dokladem o platbě v případě, že bude vyžadováno, nebo preferováno, elektronické potvrzení dané objednávky či nákupu. Můžete zadat předmět e-mailu, výchozí text i případné skryté kopie na něž bude e-mail odesílán.

 

  • Systém autorizace

Pokud si přejete mít některé oblasti Vaší pokladny chráněny heslem tak, abyste k nim měli přístup pouze Vy a nikoliv Vaši zaměstnanci, je možné provést toto nastavení v sekci: „Pokladna“ – „Nastavení“ – „Systém autorizace„:

 

Základní nastavení Vašeho účtu helloCash je nyní provedeno. Můžete jej tedy začít na plno používat a objevovat všechny možnosti, které Vám přináší!

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat přes naši helloCash kontatní stránku.

Chcete přejít do Vašeho účtu? Přihlášení k helloCash účtu

Nevíte si rady s nastavením některých funkcí helloCash? Mohu Vám pomoci videa na našem helloCash YouTube kanálu.

Poznejte náš helloCash internetový obchod, pořiďte si novou kompatibilní tiskárnu, tablet, nebo čtečku čárových kódů a vylepšete Vaše vybavení i Vaše služby.

 

Zpět