Přehled tržeb podle zaměstnanců


Součástí podnikání je strategické plánovaní a jeden z nástrojů, který nám k tomu slouží je analýza dat. Na základě přehledů o tržbách můžeme předvídat a plánovat prodej a stav skladu, můžeme plánovat přijímání nových zaměstnanců, rozdělovat rozpočet, atd.

A proto z každé vystavené účtenky zaznamenává vaše helloCash pokladna data, která si můžete na konci každého měsíce stáhnout a analyzovat. Najdete ji v menu po levé straně, kliknutím na Pokladna -> Přehledy -> Měsíční přehled tržeb.

tržby podle zaměstnanců

Kromě přehledu tržeb podle pokladny, DPH, či zboží/služeb, máte nyní nově možnost vygenerovat přehled tržeb podle zaměstnanců.

Měsíční přehled tržeb: jak to funguje

Řekněme, že například vlastníte kadeřnický salon. Zákaznice si objednala stříhání a barvení vlasů. Každou tuto službu provede jiná zaměstnankyně:

tržby podle zaměstnanců

Klikněte na žluté políčku upravit u každé vybrané položky a vyberte možnost Rozdělení příjmů, kde vyberete jméno zaměstnance, který službu vykoná. Nezapomeňte volbu uložit.

tržby podle zaměstnanců

Stříhání provedla zaměstnankyně Monika a barvení zaměstnankyně Lenka. Po zaplacení služby se můžeme podívat na přehled tržeb podle zaměstnance:

tržby podle zaměstnanců

Ve vytvořeném dokladu vidíte, že příjem 300 kč pochází od zaměstnankyně Moniky a 600 Kč od zaměnstnankyně Lenky.

tržby podle zaměstnanců

Měsíční přehled tržeb můžete využít pokud:

  • máte několik zaměstnanců a každý získává procento z příjmů;
  • chcete mít přehled o tom, který váš zaměstnanec generuje každý měsíc největší příjmy;
  • vlastníte obchod a chcete mít přehled o tom, který z vašich zaměstnanců prodá více položek, atd.

Měsíční přehled tržeb: jak funkci aktivovat?

V menu po levé straně klikněte na Pokladna -> Nastavení -> Obecné a zatrhněte políčko „Přiřazení tržby dle úrovně položek“. Nezapomeňte vaši volbu uložit.

Vyzkoušejte také funkci měsíční přehled tržeb podle zaměstnanců a pokud potřebujete poradit jak na to, jsme tady pro vás! 🙂

Kontaktovat nás můžete na zákaznické telefonní lince: +420 226 289 900 v časech 09:00 – 17:00, anebo na e-mailu: info@hellocash.cz

Zpět