Hledáte registrační pokladnu zdarma? Existuje na to aplikace.


EET pokladna zdarma v aplikaci

Hledáte registrační pokladnu za rozumnou cenu, nebo chcete EET ppkladnu zdarma? Potom bude aplikace, nebo software zdarma tím nejlepším řešením pro vás.

Historie registračních pokladen

Úplně první mechanická pokladna byla vynalezena Jamesem Rittym a Johnem Birchem, krátce po americké občanské válce. James byl majitel baru a hledal způsob, jak svým zaměstnancům zabránit před krádeží jeho zisků. Inspiroval se nástrojem, který počítá otáčky vrtule na parníku. Model Ritty I vynalezl již v roce 1879 a s pomocí svého bratra Johna Rittyho ho patentovali v roce 1883. Protože pokladna pomáhala odhalit krádeže a zpronevěru zaměstnanců, dali jí příznačný název: „Rittyho neúplatná pokladna“.

První mechanické registrační pokladny byly zcela mechanické, bez vystavování účtenek. Zaměstnanci měli za úkol zaznamenat každou transakci do pokladny, a jakmile stiskli tlačítko pro součet, zásuvka pokladny se otevřela a zazvonil zvonek, který upozornil majitele podniku na prodej.

Dalším opatřením, které mělo zaměstnance přinutit zaznamenat platbu a otevřít pokladnu, bylo stanovení cen v nezvyklých částkách, jako je 49 dolarů a 99 centů (nebo 45 dolarů a 95 centů. Prodejce tak musel otevřít pokladní zásuvku, aby vrátil jeden cent nazpátek.

Nový majitel, který společnost odkoupil v roce 1884, John H. Patterson, ji přejmenoval na „Národní registrační pokladnu“. Zároveň pokladnu vylepšil přidáním tištěných papírových účtenek ke každé transakci. Účtenky sloužily jako podklad pro účetnictví a zároveň zajistily zvýšenou ochranu proti podvodům. Majitel firmy si tak snadno mohl porovnat příjmy s částkou, které jeho zaměstnanci účtovali zákazníkům. Navíc sloužily jako důkaz při neshodách se zákazníky, kteří požadovali vyšší částku nazpět, než na kterou měli nárok.

Počítačové pokladní systémy na obzoru

Klasické registrační pokladny bývaly pro malé podniky jediným finančně dostupným řešením. V dnešní době však, s vývojem mobilních a počítačových pokladních systémů, se stávají poněkud zastaralé.

Počítačové pokladní systémy jsou sofistikovanější verzí tradiční elektronické pokladny. Tyto systémy, využívají softwarové aplikace, které umožňují prodejcům zaznamenávat prodej, informace o zákaznících, úrovně inventáře skladu a další údaje, které zlepšují sledování jejich podnikání a usnadňují plánování.

Díky pokrokům v oblasti technologií, jako je zavedení cloud computingu a iPadu/tabletu, mají majitelé malých firem přístup k moderní, mobilní technologii prodeje, která jim poskytuje funkce, které se nacházejí v počítačovém POS systému za zlomek nákladů.

helloCash, registrační pokladna zdarma

helloCash ve své základní verzi zdarma obsahuje funkce, které u většiny poskytovatelů pokladních systémů získáte pouze po zakoupení drahého řešení registrační pokladny, často také po zakoupení neméně nákladného hardwarového vybavení. Tato verze zdarma je navíc plně kompatibilní se zákonem o EET. Bezplatnou verzi helloCash si můžete objednat už dnes, bez jakých jakýchkoli závazků: helloCash pokladna zdarma.

Podívejte se, jak pokladna helloCash funguje:

Máte další otázky ohledně helloCash? Jsme vám vždy k dispozici na:
Bezplatné telefonní lince: 226 289 900
nebo na e-mailu: info@hellocash.cz
Anebo na facebooku: helloCash zákaznická podpora

Zpět